Web Sitesi Tasarımı Fiyatları 2022

,
web sitesi tasarımı fiyatları 2022

Bir web sitesi tasarımı fiyatlarının 2022 yılı ortalama bedeli 2.000,00 ₺ ile 5.000,00 ₺ arasında değişmektedir. Web sitesi tasarımının boyutu, stili, ve işlevsellik özellikleri de dahil olmak üzere web sitesi tasarımı fiyatlarını etkileyen çeşitli faktörler bulunmaktadır.
Şirketiniz veya şahsınız için yaptırmayı düşündüğünüz web sitesi tasarımı fiyatlarını ve fiyatları etkileyen faktörleri gelin hep birlikte inceleyelim.

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı Fiyatları

Profesyonel web tasarımı fiyatları yurt dışında 3.000$’dan 100.000$’a kadar değişen fiyatlarla müşterilere sunulmaktadır. Ülkemizde profesyonel web tasarımı fiyatları 5.000,00₺’den 50.000,00₺ kadar çıkmakta hatta bu rakam daha da büyümektedir.
Her şeyden önce şirketinizin veya şahsınızın neye ihtiyacı olduğu çok önemlidir. Grafik tasarım, sayfa sayısı, dil seçeneği, sunucu özellikleri, özel ip, veri tabanı, bilgi toplama, müşteri etkileşimi gibi faktörler web tasarımı fiyatlarını belirlemede oldukça önem arz etmektedir.

Profesyonel web sitesi tasarımı fiyatlarına bakmanın en iyi yolu üç ayrı katmandan geçmektedir.

1. Temel Web Sitesi Tasarımı

Temel web sitesi tasarımı fiyatları 2.000,00₺ ile 5.000,00₺ arasında değişmektedir. İşletmenize veya şahsınıza basit ama etkili bir web sitesi sağlar. Orta ve gelişmiş web sitesi gibi temel düzeyde yapılmış web sitesi de marka ve hedeflerinize özel bir web sitesidir.

Küçük bir işletmeciyseniz eğer temel web sitesi tasarımı sizin için güzel bir seçenek olabilir. İşletmeniz için reklam, telefon aramaları, bulunabilirlik, güvenilirlik, kurumsal görünüm, kurumsal renkleriniz gibi daha bir çok seçenekle kullanıcı dostu bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

2. Orta Düzey Web Sitesi Tasarımı Fiyatları

Orta düzey web sitesi tasarımı maliyeti 5.000,00₺ ile 10.000,00₺ arasında değişmektedir. İşletmeniz için iyi tasarlanmış, performans odaklı bir web sitesi sağlar.
İşletmenizin veya şirketinizin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla genellikle içerik yönetim sistemi (CMS) veya ön uçta sitenizi yönetebileceğiniz metin yazarlığı gibi ek özellikleri içerir.

Küçük veya orta ölçekli bir işletmeyseniz, orta düzey web sitesi tasarımı ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılamaya yetecektir. Ayrıca şirketinizin pazarlama faaliyetlerini yürütebilmeniz için ek seçenekler ve modüller vardır. Örneğin; müşteri bilgilendirme modülü veya mailing modülü ile siteyi ziyaret etmiş ve e-posta bülteninize kayıt olmuş müşterileriniz için bilgilendirme veya ürünleriniz hakkında mailing yaparak elinizi güçlendirebilirsiniz.

3. Gelişmiş Web Sitesi Tasarımı Fiyatları

Gelişmiş web sitesi tasarımı fiyatları 10.000,00₺ ile 50.000,00 + ₺ arasında değişmektedir. İşletmenize özel son teknoloji bir web sitesi sağlar. Tasarım katmanları, veri tabanı entegrasyonu, e-ticaret işlevi ve daha fazlası gibi çeşitli eklenti ve modülleri içerir. Kurumsal veya benzeri bir şirket yapınız var ise gelişmiş web sitesi tasarımı şirketinize uygun çözümler sunacaktır. Rekabetçi pazarınızda dönüşüm oranınızı artırmaya ve rakiplerinizle daha iyi mücadele etmenize yardımcı olacaktır.

Buradan da anlaşılacağı üzere, şirketinizin büyüklüğü genellikle web sitesi tasarımı maliyetinizi belirler.

Ancak basite bir web tasarım paketi satın almış olmanız, düşük performanslı bir web sitesi satın olmanız anlamına gelmez. İhtiyacınız olmayan özellikler için ekstra ödeme yapmanıza gerek yoktur. Bunun yerine ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uygun bir web sitesi satın almanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

2022’de Web Tasarım Ücretlerini Ne Belirler ?

Web tasarım maliyetlerini hangi unsur ve faktörlerin belirlediğini hepiniz merak ediyorsunuzdur. 2022 yılı ve en azından önümüzdeki bir kaç yıl daha web tasarım maliyetlerini belirleyen faktörler bellidir. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak şirketiniz ve kendiniz için doğru bütçeyi oluşturabilirsiniz.

 • Logo ve Grafik Tasarımı
 • Çok Dilli Olması (İngilizce, Almanca vb.)
 • Sayfa Sayısı
 • İçerik Girişleri
 • Sitenin Stil ve Görünümü
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • Etkileşimli Tasarım
 • CMS (İçerik Yönetim Sistemi) Entegrasyonu
 • E-Ticaret İşlevselliği
 • Veri Tabanı Entegrasyonu
 • Alan Adı
 • SSL Sertifikası
 • Site Barındırma Hizmeti
 • Özel İP
 • Mobil Uyum

Sonuç odaklı olmak gerekirse yukarıda sıralanmış olan liste web tasarım maliyetlerini oluşturmaktadır.

Şirketinizin veya şahsınızın bir web sitesine ihtiyacı varsa iletişim sayfamızı kullanarak ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz. İlginç bir projeniz varsa ve birlikte çalışmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Technozede 10 + Yılı aşkın süredir web tasarım ve dijital pazarlama alanında hizmet vermektedir. Güçlü referanslara ve projelere sahibiz. Sizleri de aramızda görmekten oldukça memnun olacağız.