Yazılar

Bir telefonda olması gereken uygulamalar, kimi zaman hayat kurtarıyor, kimi zaman vakit kaybını önlüyor, kimi zaman mecaz anlamda gözünüz ve kulağınız oluyor. Kesinlikle işinize yarayacağını düşündüğüm işte bir telefonda olması gereken uygulamalar.

 

Google Maps

Google Maps

1.Google Maps

 

Adres sorduğunuz kişi Hırsız,Katil,Kötü niyetli olabilir, Dolayısıyla Google Maps varsa kimseye adres sormaya ihtiyacınız yok.

 

 

Around

Around

2.AroundMe

“Kesinlikle olmalı” dediğim ve telefonunuzda olması gereken mutlak bir uyglama. Banka, ATM, Eğlence Mekanları, Kafeler, Alışveriş Mağazaları, Benzinlikler, Hastaneler, Oteller, Tiyatrolar, Sinemalar gibi aradığınız hemen hemen herşey bu uygulamanın içinde.

 

 

hotels

hotels

trivago

trivago

3.Hotels/Trivago

Kendi bütçenize göre otel fiyatlarını araştırabileceğiniz ve tatil keşifleri için otel araştırmaları yapanlar için bire bir uygulamalar.

 

 

spotify

Spotify

4.Spotify®

Müziksiz bir yolculuk düşünülemez dimi ?

 

 

audible

audible

5.Audible

Kitaplarla aranız iyiyse bu uygulamayı denemenizi tavsiye ederim. O okusun siz dinleyin 🙂

 

 

find my friends

find my friends

6.Find My Friends

Arkadaşınızla, eşinizle, veya sevdiklerinizle kalabalık,ormanlık gibi kaybolacağınız ortamlara gidiyorsanız, sevdikerinizi kaybetme korkusu yaşatmayacak bir uygulama, tavsiye ederim.

 

 

el feneri

el feneri

7.El Feneri

Telefonunuzda kameranızı çalıştırmadan direkt olarak telefon flaş ışığını el feneri olarak kullanabiliyorsunuz. Bu sayede kamera çalışmadan daha az şarj tüketmiş olacaksınız.

 

 

google drive

google drive

8.Google Drive

Bir çok seçenek olmasına rağmen benimde kullandığım ve kullanım açısından kullanıcıya dost olan bir bulut depolama. Google Drive size 15 gb ücretsiz bir alan sunuyor. Telefonunuzu Google drive hesabınız ile senkronize etmelisiniz. Telefonunuz suyun dibine de düşse, bin parçaya bölünüp dağılsa da,  yanıp kül olsa da, Galerinize ve yedeklediğiniz uygulamalara bir başkada cihazdan, kullanıcı adınız ve parolanız ile erişim sağlayabilirsiniz.

 

Bu uygulamarın tümünü Google Play Store de bulabilirsiniz.