Yazılar

Herkese Merhaba. Bildiğiniz üzere Microsoft Office Programları profesyonel tam sürümü ücretli olmaktadır. Tam sürümünü kullanmak için elinizde active edebileceğiniz bir key veya lisans adresinizin olması gerekmektedir. Tabiki düşündüğünüz ve bildiğiniz gibi bunlar ücretlidir. Durum böyle olunca biz kullanıcılar, alternatif ücretsiz office programları arıyoruz.

Bizzat kendiminde kullandığı ve bir çok yerde kurtarıcı olan bir kaç office programları elbette bulunmaktadır.

Alternatif Ücretsiz Office Programları

1.Microsoft Office Online

Microsoft‘un çeyrek ücretli olan office online uygulaması, sonuçta bu uygulamayı kullanabilmemiz için internetimizin olması gerekmektedir. Office Online uygulamasına, Microsoft hesabınızdan veya Hotmail hesabınızdan erişim sağlayabilirsiniz. OneDrive özelliği ile 15 Gb ücretsiz bir alan sunuyor. Dilediğiniz gibi çalışmalarınızı yapıp saklayabileceğiniz ve internetin olduğu her ortamda çalışmalarınıza ulaşabileceğiniz güzel bir uygulamadır. Kullanmanızı tavsiye ederim. Buradan https://www.office.com/ Microsoft Office Online ulaşabilirsiniz.

2.Google Drive

Google Drive tıpkı Microsoft Office Online gibi çalışmaktadır. Özellikleri ve kullanıcıya sunduğu farklılar hemen hemen aynıdır. İnternetinizin olduğu her yerden çalışmalarınıza rahatlıkla ulaşabilir düzenleme yapabilirsiniz. İki dev firma birbirinden ayrı olduğu için dolayısıyla arayüz ve kullanıcı sembol, ikonları farklıdır. https://drive.google.com/ adresinden dökümanlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

3.Open Office

Open Office, Microsoft Office ve Google Drive gibi online çalışmaz. Bilgisayarınıza indirip kurmanız gereken bir office programıdır. Oldukça basit ve bir çok özelliği ile gerçekten göz dolduruyor. Kullanmış biri olaraktan benim şahsi fikrim gerçekten çok başarılı bir program olduğudur. Hem ücretsiz olması hemde ücretli programlarda olan özelliklerin Open Office’de olması tercih edilmesinde büyük rol oynuyor. Open Office bir diğer bilinen adı ise Apache Open Office‘dir. https://www.openoffice.org/tr/ adresinden programı indirebilirsiniz.

4.LibreOffice

LibreOffice, Open Office‘nin bir zamanlar kolu olan ve sonradan yollarını ayıran bir yazılım şirketinin sunduğu ücretsiz office programı. LibreOffice Kullanma şansım ve tecrübem olmadı, hakkında tek bilgim ücretsiz sürümlerinin bulunduğudur. Buradan https://tr.libreoffice.org/ programın web sitesine ulaşarak, LibreOffice hakkında daha çok bilgiye sahip olabilir ve indirebilirsiniz.

Ücretli Office Programlarına alternatif olabilecek ve işinize yarayacağını düşündüğüm ücretsiz Office Programlarını sizlerle paylaştım. Kendinize iyi bakın Allaha’a emanet olun…