Değer Bilmek | Value Know

Değer bilmek, özellikle de sevdiklerinizin değerini bilmek. farkında olmak ne kadar güzel. Değer bilmek, üzerini kara kalemle değilde, fosforlu kalemle çizmektir. Değer bilmek mi ? bana anlatmayın Allah aşkına. İki satır söz ile değer mi bilinirmiş.

Değer bilmek mi istiyorsun ? önce değere değecek kişiyi bulman gerekecek. Yaşaman gerekecek yaşaman. Acıyı da sevinci de bilmen gerekecek. Yabancı da olsa kelimelerim üstünü ne ile çizdiğime bak hele. Her üzerini çizdiğim, hayatımdan sildiğim değildir ! Her üzerini çizdiğim, nokta koyduğum cümle değildir !

Virgül’e de yer olsun hayatınızda nokta sayısı kadar. Anlamsız gelsede bazen size karşı yapılanlar, olsun, en zor zamanda da yanınızda yine sevdikleriniz var.

Kaybetmeden biliyorsan sevdiğinin değerini, ne mutlu sana ! taktire şayandır manevi karakterin.Yıllarını vermişsen dostlarına, sevdiklerine ve sevdiğine tek kalemde silemezsin öylece. Bilirim, kaybettikten sonra anlaşılır önceden umursamadığın değer. Yanınızda her zaman sevdikleriniz varsa daima sarılın onlara.

“keşke” kelimesi kadar çok şey anlatan bir söz daha var mı kelime hazinesinde. ? Zaman ayırın sevdiklerinize ve sizi gerçekten sevenlere, değer verenlere. Şairin şiirinden bile değerlidir sevdiklerinize “seni seviyorum demek”

Tüm sevdiklerim ve değer verdiklerim; iyi ki varsınız, iyi ki değerlisiniz…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir