zordur huzur bulmak

bence

Zordur insan olmak, zordur huzur bulmak. Bukalemun gibi renk değiştirme girince ortamlara. Ne değişti ki çocukluğundan bu yana ? Dünya mı ? İnsanlar mı ? Düşünceler mi ? yoksa sen mi ?

Seni değiştiren şey kader mi yoksa bir çıkar uğruna girdiğin karakter mi ?

Basit olanı herkes yapabiliyorken, zordur insan olmak, zordur huzur bulmak. Zordur kalıbının adamı olmak. Mevsimler gibi renk değiştirme, bazen insan basit bile olamıyorken zor olanı tanımlamaya çalışma. Doğru ol doğru ! hayattan ne istediğini bil, daha önemlisi nasıl istendiğini bil !

Ne vardı neden bu kadar üzüldün ? seni bu kadar üzecek, içini parçalayacak ne vardı ? ne vardı dertlerin, keder denizlerinin arasında sandal misali yüzecek kadar ne derdin vardı ?

Bu kadar değişecek, seni senden alacak kadar büyük ne derdin vardı arkadaş ?

Bunların hepsi bir erkek/kız içinmiydi, yoksa boyunu aşan borç içinmiydi ? Bende önemli bir şey sanmıştım.

Sen hiç ellerini açıp semaya dua ettin mi Allah’a ! Bir başkasıyla paylaştığın derdini, seni yoktan var edenle paylaştın mı hiç ? Dostlarından istediğin yardımı, Kusursuz ve Noksansız olan Rabbinden istedin mi hiç ?

Evet, bir üst satırı okuyup hala sitede kalmayı başarabilen sevgili okuyucular;

Bazen ilaç fayda etmez yaraya, yaratan’dan bir doz almayınca

Renk değiştirmeye, bunalıma girmeye, intihar etmeye falan gerek yok. Gönül ve kalp ilacını reçete de değil, iki avucunun arasında bulacaksın. Yapmacıklı değil, önce samimi olacaksın sonra huzur bulacaksın.

 

Liseyi Bilişim Teknolojileri, Üniversiteyi İnsan kaynakları okuyan, İnsanı ve Bilgi teknolojilerini iyi tanıyan biri... Web tasarım, Seo, logo, kurumsal kimlik çalışmaları, insan psikolojisi ve daha fazlası...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir