windows 10 yükseltmek için bekleyin

Genel teknoloji

Bildiğiniz üzere windows 10 hakkında 10 bilinmeyenli denklemi sizlere önceki  “Windows 10’a İlk Bakış” adlı yazımda açıklamaya çalışmıştım. Hayatımıza şimşek gibi bir anda giren windows 10 her zaman ki gibi yine hatalı bir giriş yapmıştı. Her defasında daha doğrusu çıkarmış olduğu her windows sürümlerinde kesinlikle bir yanlış bir hata veya birden fazla hatalar serisi oluyordu.

Microsoft gibi kendini kanıtlamış büyük bir yazılım şirketinden hiç beklenmeyen, test edilmeden yayımlanmış bir windows 10 gördük. Önce ki hatalarından ders çıkarmamaları biz kullanıcıları hem üzdü hem de kızdırdı.

Dünyada 20 kişiden 10 u windows kullanıyor. Dünyanın yarısı windows kullanıyorken, Microsoft’ un basit sorunları bizleri şaşırtmaktan başka bişey yapmıyor. Elbette güncellemelerle windows 10 da bulunan sorunlar düzelecektir. Ancak Driver tanımamak nedir arkadaş ya 🙂 susayım  diyorum ama bu sorunları hakikatten Microsoft’a yakıştıramıyorum.

Güzel bir arayüzü, Basit ve kullanışlı bir yapısı, süper hızlı internet tarayıcı edge, göze ve kulağa hoş gelen pratiklik ve hızı var. Gel görelim ki basit driver sorunları tüm bu güzelliklerin üzerini örtmeye yetiyor. Basit sorunlar dediğime bakmayın, driver cd si dosyası olduğu halde tanıtamıyorsunuz. Dolayısıyla sesi çıkmayan, internete girmeyen, bu ve buna benzer driver sorunları sizi önceki windows sürümüne geri döndürüyor.

Tabi ki Microsoft şirketini  kötülemek gibi bir niyetim yok, olamaz da. Bu gibi müthiş bir şirketin yılların deneyimini 2016 yılına eksiksiz taşımasını beklerdim. Bu yüzdendir eleştiri yapma gereği duydum. İnanıyorum ki sizde benden tarafsınız. Öylesiniz değil mi 🙂

Windows 10 a ne zaman yükseltmeliyim ?

Bana sorarsanız rahat 6 ayı var. Sistemin tamamen oturması, Hataların düzeltilmesi ve yeniliklerin birleşimiyle şimdiye kadar ki tüm windows sürümlerini bizlere unutturacaktır. Tabi ki bana göre 6 ay sonra. En azından ben 6 ay sonra geçeceğim.

“Neden 6 ay” diye sorarsanız. Windows’un resmi forumlarında, yukarıda yüzeysel bahsettiğim sorunların düzeltilmesi tam sistem senkranizasyonu için 6 aylık bir zaman dilimine ihtiyaç duyulacağı belirtiliyor. 6 Ay içerisinde halledeceklermiş. Ben garanti olması açısından 6 ay sonra geçeceğim. Kimseyi şimdiden windows 10’a geçin diye yanlış yönlendirmek istemiyorum.

Ayrıca 6 ay sonra ücretsiz yükseltme kalkarsa diye bir düşünceniz olmasın. Microsoft şimdiye kadar herşeyi para üzerine kurduğu için sayısız müşterisini kaybetti. Bu sebepten dolayı ilk başta çıkardığı windows 10 u parayla yükseltmekten vazgeçmişti. Sonrasında ise ücretsiz olarak korsan windows keyleri bile orjinal olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Dolayısıyla hiç korkunuz olmasın Microsoft imana geldi. Allah’a emanet olun sağlıcakla kalın…

#technozede #windows 10

Liseyi Bilişim Teknolojileri, Üniversiteyi İnsan kaynakları okuyan, İnsanı ve Bilgi teknolojilerini iyi tanıyan biri... Web tasarım, Seo, logo, kurumsal kimlik çalışmaları, insan psikolojisi ve daha fazlası...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir