Web Tasarım ve Sanal Kimlik

internet seo

Evinizde, iş yerinizde herhangi bir yerde herhangi bir iş yapıyorsanız başlıkta da okuduğunuz üzere web tasarım sanal kimlik alanlarında isminizin olması sizi her zaman tercih edilen ve aranan yapacaktır. Web Sitenizin veya sanal kimliğinizin olması sizi rakipten bir kaç adım ileriye götürecektir. Web Tasarım ve Sanal Kimlik alanlarında bulunan şahıs/firma/kurum, her zaman büyük kitlelere ulaşmaktadır.

Web Tasarım Nedir Ne İşe Yarar ?

Aslında web tasarım, biz grafik ve web işleriyle uğraşan kişilerin bilgisayar ortamında oluşturduğu ve yayınladığı verilerdir. Web Sitesi ise Kullanıcı veya Firmayı Uluslararası sanal ortamda temsil eden platformdur. Web sitesinin olması için öncelikle tasarlamak gerekir. Tasarım aşamasından sonra ki adı web sitesidir.
Siteyi kurup,içeriği oluşturup yönetmekle meşgul olan bu işin muhattaplarına genel olarak “Web Tasarımcı” “Webmaster” denilmektedir.

Web Sitesi Bana Yarar Sağlar Mı ?

Küçük büyük şahıs/firma/kurum hiç gözetmeksizin kesinlikle yarar sağlayacaktır. Bunu işinize olan bir yatırım olarak düşünebilirsiniz. Siz uyku halindeyken bile sizin ürünlerinizi veya yaptığınız faaliyetleri birileri okuyor ve hakkınızda bilgi sahibi oluyor olacak. Doğru bir alanda doğru yapılandırılmış Kurumsal/Kişisel/Tanıtım üzerine web siteniz varsa hiç bir kaybınız yok demektir. Yüzde yüz kârlısınız demektir.

E-Ticaret web sitesini, şahıs/kurumsal/tanıtım/katalog tarzı sitelerle karşılaştırmayınız. E-Ticaret web sitesi online satış odaklı bir yapıdır. E-Ticaret Siteniz var ise yararını ve zararını sattığınız ürünlerin kâr/zarar oranlarından anlayabilirsiniz.

Daha Çok İnsan + Daha Çok Reklam = Daha Çok Kazanç

Web Siteniz varsa her zaman kârdasınız. Uluslararası platformda dilediğiniz kitleye isminizi/ürünlerinizi/faaliyet alanlarınızı gösterebilir, hakkınızda bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede tanınabilirliğiniz ve kaliteniz artıyor olacak, dolayısıyla eş zamanlı olarak web siteniz oturduğunda telefonlarınızda çalıyor olacak.

Sanal Kimlik = Sosyal Mecra (sosyal medya)

Sanal kimlik ; şahıs/kurum/firma isimlerinin ve bilgilerinin sanal ortamlarda bulunmasıdır. Detaylı açıklayacak olursam, Facebook, Twitter, İnstagram, Web Sitesi gibi internet aleminde profillerin ve bilgilerin bulunması sanal kimliğinizi ifade etmektedir.

Web Sitesinin Faydası Hakkında Güzel Bir Örnek ⇓

Mobilya mağazası olan bir tanıdığım web sitesi yapmam konusunda benden yardım ve fikir istedi. Tabi ki aklı yaptırmak ve yaptırmamak arasında gidip geliyordu. “geri kafalıyım” “güvenim yok” gibi sözlerle kendini ve korkularını ifade etmeye çalışıyordu. Ona söylediğim tek söz “dibini görmediğin göle atlama abi” oldu. Bu cevap karşısında şaşırıp kalmıştı. Sonuçta para kazanacak olan bendim ve söylediğim bu söz karşısında şaşkınlıkla, “bu senin işin ve para kazanacaksın beni ikna etmen lazım” dedi. Evet onu ikna etmem lazımdı ve şüphelerinden kurtarmam lazımdı. Benim cevabım ise “senin gibi düşünüp yaptırmayanların hepsi şuan bin pişman, yaptıranlar ise ayriyetten bir kaç alan adı daha satın aldı “oldu. Bu cevap karşısında söyleyecek çokta bir söz kalmamıştı. Sonuçta Dubai’de binlerce metrekare arsa satın almıyordu. 🙂

Site yapım aşamasında olup yüzde elli kısmı bitti. Ve hazır olan bölümleri yayına aldım. Şuana kadar internet sitesi üzerinden Türkiye’nin dört bir yanından arayan ve ürün siparişi veren onlarca kişi oldu. (Site E-Ticaret sitesi değildir, Katalog tarzıdır) Durum böyle olunca sitenin bitmesi için ürün görsellerinin ve bilgilerinin hazırlanma kısmını hızlandırmışlardır 🙂

Bir iş yapıyorsanız orada şüpheye yer olmamalı. Web tasarım olsun grafik olsun mobilya olsun vs.. ne iş olursa olsun şüphe duyuyorsanız içiniz rahat etmeyecekse o işten uzak durmanız sizin için hayırlı olanıdır. Bu konuda ben ve benim gibi düşünen arkadaşlar için para her zaman ikinci planda olacaktır. Öncelik her zaman bizi tercih eden insanların mutluluğu ve kazanmaları üzerine olacaktır.

Web tasarım bizim işimiz kazanmak sizin işiniz. Web siteniz ve sanal kimliğiniz ile her zaman kazanan siz olacaksınız.

Web tasarım ve sanal kimlik yazımın devamı gelecektir. Devamı için yeni yazı paylaşacağım ve buradan bir bağlantı linki de vermiş olacağım. Beni takipte kalın Allah’a Emanet Olun.

Web tasarım ve Seo Çalışmaları #2 devam yazısı için tıklayınız.

Liseyi Bilişim Teknolojileri, Üniversiteyi İnsan kaynakları okuyan, İnsanı ve Bilgi teknolojilerini iyi tanıyan biri... Web tasarım, Seo, logo, kurumsal kimlik çalışmaları, insan psikolojisi ve daha fazlası...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir