ios mu android mi almalıyım diyenler #2

teknoloji

” ios mu android mi almalıyım diyenler #2 ” yazımın 2. bölümüne hoşgeldiniz. Burada ise sizlerle, neden Android işlemcili bir telefon kullanmanız gerektiğini ve Android telefonun kötü yönlerini paylaşacağım. işte ios mu android mi almalıyım diyenler.

Neden Android Telefon Kullanmalıyım ?

Kullanım : Kullanım açısından ios işlemcisine göre biraz karışıktır. Aslında zor yanı tamamen kullanıcıya bağlıdır. Eğer tüm detayları irdelemek ve incelemek bana göre diyorsanız zevk alarak kullanabilirsiniz. Tüm içeriğe hatta dosya yönetimine varana kadar telefonun teknik detaylar dahil her içeriğine erişebilirsiniz. Genel olarak İOS tan çok özellik ve detay barındırırlar.

Güncelleştirmeler : 1-2 yıl rahatlıkla güncelleştirme alırsınız.

Google Play : Mağazası oldukça doludur ve aklınıza gelebilecek tüm uygulamaları, yüzlerce alternatifleriyle birlikte rahatlıkla bulabilirsiniz.

Aksesuar : Android telefonların hemen hemen hepsinin aksesuarları birbirine uymaktadır. Çok rahat bir şekilde alternatif bolluğuyla manavda,bakkalda her yerde çeşitli fiyat seçenekleriyle bulabilirsiniz. 🙂

Fiyat : Android telefonların sıfır fiyatı İOS a kıyasla genel olarak düşüktür.

Hafıza : Bir çok Android cihaz hafıza kartı destekler.

Kamera : Cihaza ve markasına göre değişiklik gösterir. Genel olarak iyidir.

Kişiselleştirme : Android cihazlar kişiselleştirme açısından oldukça zengin içeriklere sahiptir. Hemen hemen her detayı özelleştirilebilir.

Dış Görünüm : Android telefonlar dış görünüm açısından firmalara göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla Renk ve şekil açısından zevkinize göre boy boy Android cihaz bulunmaktadır.

Batarya : Genellikle bir Android cihaz 1 günü kolaylıkla çıkartıyor.

USB Girişleri : Standart mikro USB kullanılmaktadır.

Dayanıklılık : Çeşitlerine göre sınıflara ayrılırlar. (Örn: su geçirmez, toz geçirmez.)

Peki Android Kötü Yönleri Neler ?

Güncelleştirme : İOS a kıyasla kötüdür. 2 yıldan sonra cihaz unutuluyor.

Sıfır ve İkinci El Fiyatı : İşte en üzücü ve en kötü yanı. Canları ne zaman sıkılırsa (ortalama 4-6 ay arası ) Telefon çıkartıyorlar. Haliyle 2.000 TL verirsiniz 1 yıl sonra elinizde kalır. Bu durumlarda ihtiyacınız yoksa kesinlikle satmayın bırakın kenarda çürüsün. Durum böyle olunca, İphone un al benisi artıyor.

Google Play : Uygulamanın ve alternatiflerin çok olması iyi evet ama Appstore kıyasla uygulamaların az denetlenmelerinden dolayı az da olsa virüslü uygulama barındırmaktadır. Bu bana göre eksi bir puandır.

Genel olarak Android işlemciye sahip cihazlar iyidir, fakat şu saymış olduğum, özellikle Fiyat,Sık Çıkan Telefonlar ve Güncelleştirme konusu, ipleri kopartan ve insanın kendisini enayi gibi hissetmesine neden olan sebepler…

Liseyi Bilişim Teknolojileri, Üniversiteyi İnsan kaynakları okuyan, İnsanı ve Bilgi teknolojilerini iyi tanıyan biri... Web tasarım, Seo, logo, kurumsal kimlik çalışmaları, insan psikolojisi ve daha fazlası...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir