Herkes SEO Uzmanı Olamaz #2

Genel internet seo

Herkese merhaba yeni bir ” herkes seo uzmanı olamaz ” yazıma hoşgeldiniz 🙂 bir hafta önce ” herkes seo uzmanı olamaz ” adında bir makale yazmıştım. Kimilerinin hoşuna, kimilerinin zoruna gitti. En azından öyle düşünüyorum.

Herkes araba kullanabilir ancak herkes şoför olamaz diye bir söz vardır bilirmisiniz ? işte bu söz, zurnanın zırt dediği, dananın kuyruğunun koptuğu bir sözdür. Yıllardır gurme üzerine, ıvır zıvır üzerine blog sahibi olanlar şimdilerde kendilerine kurumsal web sitesi açıp seo uzmanı olabiliyor. Ne alaka ? Dam başında saksağan vur beline kazmayı. Böyle bir saçmalık, böyle bir yobazlık olabilir mi ? bırakın herkes kendi işini yapsın. Daha öncede dediğim gibi işini hakkıyla yapanlara sözüm yoktur, saygım sonsuzdur.

Herkes Seo Uzmanı Olabilirmiş 🙂

Arama motorlarında “herkes seo uzmanı olabilir” diye yazılar ve iddialar var. İnsanları seo dersi vermek amacıyla kandırıp veya yanlış yönlendirmekle ellerine ne geçiyor anlamış değilim. Ülkemizde Seo dersi veren doğru düzgün bir kurum bulunmamaktadır. O yüzden fırsatçılar kendilerini rahatlıkla seo uzmanı ilan edebiliyor. Seo öğrenebilmek için insanlar yabancı kaynaklı özel kurslara binlerce lira para harcıyor. Seo, iki satır kod’dan ibaret değildir.

Sırf Google’de “herkes seo uzmanı olabilir” yazılarına inat aşağıda gördüğünüz gibi, hem kendi adıma hemde meslektaşlarım adına ” herkes seo uzmanı olamaz ” makalem ile tepkimi koymuş bulunmaktayım.

herkes seo uzmanı olamaz 2

herkes seo uzmanı olamaz 2

Sırada ki hedefim reklamı geçmek desemde öyle bir şey olmayacak tabiki 🙂 Velhasıl kelam, sokağa atılacak paranız varsa veya ” A sitesinde bedava olan şu kodları kendi siteme uygulayım” gibi düşünceler sizi her zaman geriye götürecektir. Ne yaptığınızı bilmeden, işinize yarayacağını düşündüğünüz şeyler sizi zarara uğratabilir. En basitinden örnek vermem gerekirse,

Seo da keyword kullanımı artık bitti !

Google CEO’sunun bir kaç yıl önce açıklamasında, “Google örümcekleri artık site içeriğine önem veriyor” Bu demeçle keyword kullanımının önemsenmeyeceğini açık açık söylemişti. Buna rağmen sözde Seo firmaları kendi web sitelerinde dahi inatla kullanmaya devam ediyorlar. Keyword yanlış kullanım sonucunda spam düşeceğini unutmayın. Doğru kullanımda ise fark eden bir şey olmayacak. Google örümcekleri yine site içeriğine bakacaktır.

Bir iş yapıyorsanız o işi kaynağından takip etmenizde fayda var. Bu devirde kimse kimseye bedava bir şey vermez. Hadi kalın sağlıcakla, Allaha emanet olun.

Liseyi Bilişim Teknolojileri, Üniversiteyi İnsan kaynakları okuyan, İnsanı ve Bilgi teknolojilerini iyi tanıyan biri... Web tasarım, Seo, logo, kurumsal kimlik çalışmaları, insan psikolojisi ve daha fazlası...

2 Comments to Herkes SEO Uzmanı Olamaz #2

    • Öncelikle teşekkür ederim. Bu kadar erken cevap yazdığım içinde kusura bakma 🙂 Günümüzde kendini seo uzmanı ilan edenleri görüyoruz hepsi yerlerde sürünüyor.Günümüzde SEO uzmanı olabilmek için önce bilgiyi kaynağından takip etmek daha sonrasında yılların getirdiği bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olunması gerektiğine inanıyorum. Destek için Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir