En İyi Ücretsiz Antivirüsler

teknoloji yardım

Bilgisayarlarımız ve güvenliğimiz için vazgeçilmez olan antivirüs programlarının bir kaç derlemesini sizler için paylaşmak istiyorum.

Günümüz teknolojisinde bilgi sistemleri ne kadar gelişirse gelişsin, sistem açıklarını bulan ve zaafından yararlanan gayri meşru (virüs,dolandırıcılık vb.) sistemlerde buna göre şekil alıyor.

Bilgisayarınızı, akıllı cihazlarınızı korumanın yolu antivürüs,firewall (güvenlik duvarı) vb. programlardan geçiyor. Virüs engelleyici, yok edici veya karantina işlemi uygulayan yazılımlar sayesinde koruma altında olabiliyoruz.

Peki hangi antivirüs programını kullanmanız gerektiğine değinirsek,

Öncelikle düşünmemiz gereken şey ücretli mi ücretsiz mi – sistemi kasar (yorar) mı kasmaz (yormaz) mı olması ?
Bana sorarsanız, ben tercihimi ücretsiz olarak Avast’tan yana kullandım.Tabi ki kendi oluşturduğum Firewall’da buna ek olarak etkin bir koruma sağlıyor, hatta antivirüs kullanmayabilirim. Ücretsiz ve hafif olması, gerçek zamanlı koruma sağlaması beni Avast’a yönlendirmişti.

Eğer ücretli bir antivirüs alacaksınız, sizlere Kaspersky veya Norton öneririm. Buna ek olarak ücretli antivirüslerin hemen hemen hepsi iyidir.

Ücretsiz,etkin ve hafif bir antivirüs isterseniz, test puanlarına göre işte sizlere en iyi ücretsiz antivirüs programları

  • avast (10 üzerinden 9 puan)
  • bitdefender (10/9)
  • ad-aware (10/8.3)
  • 360 total (10/8.3)
  • comodo (10/8.3)
  • panda (10/8)
  • avg (10/7.8)

Liseyi Bilişim Teknolojileri, Üniversiteyi İnsan kaynakları okuyan, İnsanı ve Bilgi teknolojilerini iyi tanıyan biri... Web tasarım, Seo, logo, kurumsal kimlik çalışmaları, insan psikolojisi ve daha fazlası...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir